| to Walthamstow Central | 0m |
| to Walthamstow Central | 2m |
| to Walthamstow Central | 4m |
| to Walthamstow Central | 6m |
| to Walthamstow Central | 8m |
| to Walthamstow Central | 10m |
| to Walthamstow Central | 12m |
| to Walthamstow Central | 14m |
| to Walthamstow Central | 17m |
| to Walthamstow Central | 20m |
| to Walthamstow Central | 21m |
| to Walthamstow Central | 24m |
| to Brixton | 0m |
| to Brixton | 1m |
| to Brixton | 2m |
| to Brixton | 5m |
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 0 () minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 2 (two) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 4 (four) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 6 (six) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 8 (eight) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 10 (ten) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 12 (twelve) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 14 (fourteen) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 17 (seventeen) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 20 (twenty ) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 21 (twenty one) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 3 in 24 (twenty four) minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 5 in 0 () minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 5 in 1 (one) minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 5 in 2 (two) minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 5 in 5 (five) minutes
tubees VICTORIA
| ServiceInfo | Night | yes |
| Facility | Payphones | 4 |
| Facility | Photo Booths | 0 |
| Facility | Waiting Room | no |
| Facility | Euro Cash Machines | yes |
| Facility | Ticket Halls | 2 |
| Facility | Toilets | no |
| Geo | Zone | 3 |
| Facility | Gates | 13 |
| Address | Address | Seven Sisters Underground Station,London Underground Ltd.,Seven Sisters Rd,London,N15 4NP |
| Facility | Bridge | no |
| Facility | Escalators | 4 |
| Facility | Lifts | 0 |
| Address | PhoneNo | 0845 330 9880 |
| Facility | WiFi | yes |
| Facility | Help Points | 0 on platforms, 0 in ticket halls, 0 elsewhere |
| Facility | Car park | no |
| Facility | Cash Machines | 1 |
| Facility | Other Facilities | taxi ranks outside station, subway to street, routeways platform to ticket hall. |