| to Brixton | 0m |
| to Brixton | 1m |
| to Brixton | 4m |
| to Brixton | 4m |
| to Brixton | 6m |
| to Brixton | 7m |
| to Walthamstow Central | 0m |
| to Walthamstow Central | 1m |
| to Walthamstow Central | 2m |
| to Walthamstow Central | 5m |
| to Walthamstow Central | 7m |
| to Walthamstow Central | 8m |
| to Walthamstow Central | 10m |
| to Walthamstow Central | 12m |
| to Walthamstow Central | 15m |
| to Walthamstow Central | 16m |
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 4 in 0 () minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 4 in 1 (one) minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 4 in 4 (four) minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 4 in 4 (four) minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 4 in 6 (six) minutes
train to Brixton Underground Station on victoria line anticipated at platform Southbound - Platform 4 in 7 (seven) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 0 () minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 1 (one) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 2 (two) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 5 (five) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 7 (seven) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 8 (eight) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 10 (ten) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 12 (twelve) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 15 (fifteen) minutes
train to Walthamstow Central Underground Station on victoria line anticipated at platform Northbound - Platform 2 in 16 (sixteen) minutes
tubees PICCADILLY, VICTORIA
| ServiceInfo | Night | yes |
| Address | PhoneNo | 0845 330 9880 |
| Opening Time | SunFrom | 08:15 |
| Facility | Cash Machines | 2 |
| Facility | Escalators | 0 |
| Opening Time | MonFriTo | 21:15 |
| Facility | Other Facilities | electronic whiteboards in ticket hall, subway to street, routeways platform to ticket hall. |
| Opening Time | SatTo | 22:30 |
| Facility | Ticket Halls | 1 |
| Facility | Toilets | no |
| Facility | Bridge | no |
| Facility | Gates | 0 |
| Facility | Photo Booths | 0 |
| Opening Time | MonFriFrom | 06:15 |
| Facility | WiFi | yes |
| Facility | Euro Cash Machines | yes |
| Facility | Help Points | 12 on platforms, 0 in ticket halls, 5 elsewhere |
| Facility | Lifts | 1 |
| Opening Time | SatFrom | 07:00 |
| Geo | Zone | 2 |
| Address | Address | Finsbury Park Underground Station,London Underground Ltd.,Wells Terrace,London,N4 3JU |
| Opening Time | SunTo | 22:00 |
| Facility | Car park | no |
| Facility | Payphones | 4 |
| Facility | Waiting Room | no |
| Accessibility | AccessViaLift | No |
| Accessibility | BlueBadgeCarParkSpaces | 0 |
| Accessibility | LimitedCapacityLift | No |
| Accessibility | TaxiRankOutsideStation | No |
| Accessibility | Toilet | No |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5870 |