| to Battersea Power Station | 0m |
| to Kennington | 2m |
| to Battersea Power Station | 4m |
| to Kennington | 8m |
| to Battersea Power Station | 12m |
| to Kennington | 15m |
| to Battersea Power Station | 15m |
| to Battersea Power Station | 18m |
| to Kennington | 22m |
| to Battersea Power Station | 25m |
| to Edgware | 0m |
| to High Barnet | 3m |
| to High Barnet | 4m |
| to Edgware | 5m |
| to High Barnet | 9m |
| to High Barnet | 18m |
| to High Barnet | 19m |
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 0 () minutes
train to Kennington Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 2 (two) minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 4 (four) minutes
train to Kennington Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 8 (eight) minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 12 (twelve) minutes
train to Kennington Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 15 (fifteen) minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 15 (fifteen) minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 18 (eighteen) minutes
train to Kennington Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 22 (twenty two) minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 25 (twenty five) minutes
train to Edgware Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 0 () minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 3 (three) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 4 (four) minutes
train to Edgware Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 5 (five) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 9 (nine) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 18 (eighteen) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 19 (nineteen) minutes
tubees NORTHERN, VICTORIA
| ServiceInfo | Night | yes |
| Facility | Help Points | 0 on platforms, 0 in ticket halls, 5 elsewhere |
| Address | PhoneNo | 0845 330 9880 |
| Facility | Waiting Room | no |
| Geo | Zone | 1 |
| Address | Address | Warren Street Station,London Underground Ltd.,Tottenham Court Rd,London,NW1 3AA |
| Facility | Gates | 10 |
| Facility | Payphones | 1 |
| Facility | Escalators | 7 |
| Facility | Lifts | 0 |
| Facility | Ticket Halls | 1 |
| Facility | WiFi | yes |
| Facility | Car park | no |
| Facility | Photo Booths | 0 |
| Facility | Other Facilities | canopies over platform, routeways platform to ticket hall. |
| Facility | Bridge | no |
| Facility | Cash Machines | 0 |
| Facility | Toilets | yes |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_19 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_20 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_28 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_65 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_69 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_76 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_98 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_239 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_357 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5405 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5592 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_4427 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_4914 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5399 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5638 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5433 |