| to Morden | 0m |
| to Battersea Power Station | 3m |
| to Morden | 4m |
| to Battersea Power Station | 6m |
| to Morden | 7m |
| to Battersea Power Station | 12m |
| to Morden | 15m |
| to Battersea Power Station | 16m |
| to High Barnet | 1m |
| to High Barnet | 3m |
| to Mill Hill East | 6m |
| to High Barnet | 9m |
| to High Barnet | 13m |
| to High Barnet | 18m |
| to High Barnet | 20m |
| to Mill Hill East | 22m |
| to High Barnet | 28m |
train to Morden Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 0 () minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 3 (three) minutes
train to Morden Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 4 (four) minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 6 (six) minutes
train to Morden Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 7 (seven) minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 12 (twelve) minutes
train to Morden Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 15 (fifteen) minutes
train to Battersea Power Station Underground Station on northern line anticipated at platform Southbound - Platform 2 in 16 (sixteen) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 1 (one) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 3 (three) minutes
train to Mill Hill East Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 6 (six) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 9 (nine) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 13 (thirteen) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 18 (eighteen) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 20 (twenty ) minutes
train to Mill Hill East Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 22 (twenty two) minutes
train to High Barnet Underground Station on northern line anticipated at platform Northbound - Platform 1 in 28 (twenty eight) minutes
tubees NORTHERN
| ServiceInfo | Night | yes |
| Facility | Waiting Room | no |
| Facility | Car park | no |
| Facility | Escalators | 0 |
| Address | PhoneNo | 0845 330 9880 |
| Facility | Lifts | 2 |
| Facility | Payphones | 0 |
| Facility | Cash Machines | 0 |
| Facility | Photo Booths | 0 |
| Geo | Zone | 2 |
| Facility | WiFi | yes |
| Address | Address | Tufnell Park Station,London Underground Ltd.,Fortess Rd,London,N19 5QB |
| Facility | Gates | 0 |
| Facility | Ticket Halls | 1 |
| Facility | Toilets | no |
| Facility | Bridge | no |
| Facility | Help Points | 0 on platforms, 0 in ticket halls, 0 elsewhere |