| to Stoke Newington, Common | 0m |
| to Stoke Newington, Common | 6m |
| to Stoke Newington, Common | 15m |
| to Stoke Newington, Common | 18m |
| to Stoke Newington, Common | 24m |
| to Oxford Circus | 1m |
| to Oxford Circus | 6m |
| to Oxford Circus | 10m |
| to Oxford Circus | 20m |
| to Oxford Circus | 27m |
to Stoke Newington, Common 0mbus to Stoke Newington, Common on 73 bus route anticipated at bus stop K in 0 () minutes
to Stoke Newington, Common 6mbus to Stoke Newington, Common on 73 bus route anticipated at bus stop K in 6 (six) minutes
to Stoke Newington, Common 15mbus to Stoke Newington, Common on 73 bus route anticipated at bus stop K in 15 (fifteen) minutes
to Stoke Newington, Common 18mbus to Stoke Newington, Common on 73 bus route anticipated at bus stop K in 18 (eighteen) minutes
to Stoke Newington, Common 24mbus to Stoke Newington, Common on 73 bus route anticipated at bus stop K in 24 (twenty four) minutes
to Oxford Circus 1mbus to Oxford Circus on 73 bus route anticipated at bus stop A in 1 (one) minutes
to Oxford Circus 6mbus to Oxford Circus on 73 bus route anticipated at bus stop A in 6 (six) minutes
to Oxford Circus 10mbus to Oxford Circus on 73 bus route anticipated at bus stop A in 10 (ten) minutes
to Oxford Circus 20mbus to Oxford Circus on 73 bus route anticipated at bus stop A in 20 (twenty ) minutes
to Oxford Circus 27mbus to Oxford Circus on 73 bus route anticipated at bus stop A in 27 (twenty seven) minutes
buses 341, 38, 476, 56, 73, N38, N73
| Direction | CompassPoint | N |
| Direction | Towards | Dalston Or Newington Green |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_695 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5384 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5435 |
buses 341, 38, 476, 56, 73, N38, N73
| Direction | CompassPoint | S |
| Direction | Towards | Barbican, Holborn Or Kings Cross |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_234 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_326 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_695 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5384 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5435 |
buses 341, 38, 476, 56, 73, N38, N73
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_234 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_326 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_695 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5384 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5435 |