| to Plumstead Station | 1m |
| to Plumstead Station | 7m |
| to Plumstead Station | 14m |
| to Plumstead Station | 25m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 8m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 15m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 19m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 27m |
to Plumstead Station 1mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop S in 1 (one) minutes
to Plumstead Station 7mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop S in 7 (seven) minutes
to Plumstead Station 14mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop S in 14 (fourteen) minutes
to Plumstead Station 25mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop S in 25 (twenty five) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 8mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop T in 8 (eight) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 15mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop T in 15 (fifteen) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 19mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop T in 19 (nineteen) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 27mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop T in 27 (twenty seven) minutes
buses 53, N53
| Direction | CompassPoint | E |
| Direction | Towards | Charlton |
buses 386, 53, N53
| Direction | CompassPoint | W |
| Direction | Towards | Greenwich Or New Cross |
buses 386, 53, N53