| to Plumstead Station | 3m |
| to Plumstead Station | 10m |
| to Plumstead Station | 16m |
| to Plumstead Station | 22m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 5m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 8m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 18m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 27m |
to Plumstead Station 3mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop C in 3 (three) minutes
to Plumstead Station 10mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop C in 10 (ten) minutes
to Plumstead Station 16mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop C in 16 (sixteen) minutes
to Plumstead Station 22mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop C in 22 (twenty two) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 5mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop Q in 5 (five) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 8mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop Q in 8 (eight) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 18mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop Q in 18 (eighteen) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 27mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop Q in 27 (twenty seven) minutes
buses 422, 486, 53, 54, N53
| Direction | CompassPoint | E |
| Direction | Towards | Woolwich Or Queen Elizabeth Hospital |
buses 380, 422, 486, 53, 54, N53
| Direction | CompassPoint | W |
| Direction | Towards | Blackheath Or North Greenwich |
buses 380, 422, 486, 53, 54, N53