| to Lambeth North, Lower Marsh | 2m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 7m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 13m |
| to Lambeth North, Lower Marsh | 23m |
| to Plumstead Station | 5m |
| to Plumstead Station | 12m |
| to Plumstead Station | 18m |
| to Plumstead Station | 29m |
to Lambeth North, Lower Marsh 2mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop BD in 2 (two) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 7mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop BD in 7 (seven) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 13mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop BD in 13 (thirteen) minutes
to Lambeth North, Lower Marsh 23mbus to Lambeth North, Lower Marsh on 53 bus route anticipated at bus stop BD in 23 (twenty three) minutes
to Plumstead Station 5mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop BC in 5 (five) minutes
to Plumstead Station 12mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop BC in 12 (twelve) minutes
to Plumstead Station 18mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop BC in 18 (eighteen) minutes
to Plumstead Station 29mbus to Plumstead Station on 53 bus route anticipated at bus stop BC in 29 (twenty nine) minutes
buses 380, 422, 53, 54, N53
| Direction | CompassPoint | E |
| Direction | Towards | Woolwich |
buses 108, 202, 286, 335, 380, 53, 54, N53
| Direction | CompassPoint | W |
| Direction | Towards | Deptford, Lee, Kidbrooke Or Lewisham |
buses 108, 202, 286, 335, 380, 386, 422, 53, 54, N53