| to Canning Town, Bus Station | 2m |
| to Canning Town, Bus Station | 5m |
| to Canning Town, Bus Station | 10m |
| to Canning Town, Bus Station | 19m |
| to Romford Market | 2m |
| to Romford Market | 4m |
| to Romford Market | 12m |
| to Romford Market | 18m |
| to Romford Market | 26m |
to Canning Town, Bus Station 2mbus to Canning Town, Bus Station on 5 bus route anticipated at bus stop WS in 2 (two) minutes
to Canning Town, Bus Station 5mbus to Canning Town, Bus Station on 5 bus route anticipated at bus stop WS in 5 (five) minutes
to Canning Town, Bus Station 10mbus to Canning Town, Bus Station on 5 bus route anticipated at bus stop WS in 10 (ten) minutes
to Canning Town, Bus Station 19mbus to Canning Town, Bus Station on 5 bus route anticipated at bus stop WS in 19 (nineteen) minutes
to Romford Market 2mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop EE in 2 (two) minutes
to Romford Market 4mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop EE in 4 (four) minutes
to Romford Market 12mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop EE in 12 (twelve) minutes
to Romford Market 18mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop EE in 18 (eighteen) minutes
to Romford Market 26mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop EE in 26 (twenty six) minutes
buses 5, EL2, N15
| Direction | CompassPoint | E |
| Direction | Towards | Becontree Heath |
buses 5, EL2, N15
| Direction | CompassPoint | W |
| Direction | Towards | Barking |
buses 145, 364, 5, EL2, N15