| to Canning Town, Bus Station | 2m |
| to Canning Town, Bus Station | 15m |
| to Canning Town, Bus Station | 21m |
| to Romford Market | 3m |
| to Romford Market | 6m |
| to Romford Market | 12m |
| to Romford Market | 16m |
| to Romford Market | 25m |
to Canning Town, Bus Station 2mbus to Canning Town, Bus Station on 5 bus route anticipated at bus stop BP in 2 (two) minutes
to Canning Town, Bus Station 15mbus to Canning Town, Bus Station on 5 bus route anticipated at bus stop BP in 15 (fifteen) minutes
to Canning Town, Bus Station 21mbus to Canning Town, Bus Station on 5 bus route anticipated at bus stop BP in 21 (twenty one) minutes
to Romford Market 3mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop BB in 3 (three) minutes
to Romford Market 6mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop BB in 6 (six) minutes
to Romford Market 12mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop BB in 12 (twelve) minutes
to Romford Market 16mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop BB in 16 (sixteen) minutes
to Romford Market 25mbus to Romford Market on 5 bus route anticipated at bus stop BB in 25 (twenty five) minutes
buses 5, 62, EL2, EL3, N15
| Direction | CompassPoint | E |
| Direction | Towards | Becontree Heath, Goodmayes Or Upney |
buses 5, 62, EL2, EL3, N15
| Direction | CompassPoint | W |
| Direction | Towards | Barking Town Centre |
buses 5, 62, EL2, EL3, N15