| to King's Cross, Station | 0m |
| to Islington, Angel | 12m |
| to King's Cross, Station | 13m |
| to King's Cross, Station | 18m |
| to King's Cross, Station | 24m |
| to Northumberland Park | 3m |
| to Northumberland Park | 11m |
| to Northumberland Park | 18m |
| to Northumberland Park | 23m |
| to Northumberland Park | 29m |
to King's Cross, Station 0mbus to King's Cross, Station on 476 bus route anticipated at bus stop A in 0 () minutes
to Islington, Angel 12mbus to Islington, Angel on 476 bus route anticipated at bus stop A in 12 (twelve) minutes
to King's Cross, Station 13mbus to King's Cross, Station on 476 bus route anticipated at bus stop A in 13 (thirteen) minutes
to King's Cross, Station 18mbus to King's Cross, Station on 476 bus route anticipated at bus stop A in 18 (eighteen) minutes
to King's Cross, Station 24mbus to King's Cross, Station on 476 bus route anticipated at bus stop A in 24 (twenty four) minutes
to Northumberland Park 3mbus to Northumberland Park on 476 bus route anticipated at bus stop K in 3 (three) minutes
to Northumberland Park 11mbus to Northumberland Park on 476 bus route anticipated at bus stop K in 11 (eleven) minutes
to Northumberland Park 18mbus to Northumberland Park on 476 bus route anticipated at bus stop K in 18 (eighteen) minutes
to Northumberland Park 23mbus to Northumberland Park on 476 bus route anticipated at bus stop K in 23 (twenty three) minutes
to Northumberland Park 29mbus to Northumberland Park on 476 bus route anticipated at bus stop K in 29 (twenty nine) minutes
buses 341, 38, 476, 56, 73, N38, N73
| Direction | CompassPoint | N |
| Direction | Towards | Dalston Or Newington Green |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_695 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5384 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5435 |
buses 341, 38, 476, 56, 73, N38, N73
| Direction | CompassPoint | S |
| Direction | Towards | Barbican, Holborn Or Kings Cross |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_234 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_326 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_695 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5384 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5435 |
buses 341, 38, 476, 56, 73, N38, N73
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_234 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_326 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | BikePoints_695 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5384 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5435 |