| to West Croydon | 2m |
| to Brixton | 4m |
| to Brixton | 10m |
| to West Croydon | 12m |
| to West Croydon | 16m |
| to Brixton | 21m |
| to West Croydon | 22m |
| to Brixton | 28m |
to West Croydon 2mbus to West Croydon on 250 bus route anticipated at bus stop in 2 (two) minutes
to Brixton 4mbus to Brixton on 250 bus route anticipated at bus stop in 4 (four) minutes
to Brixton 10mbus to Brixton on 250 bus route anticipated at bus stop in 10 (ten) minutes
to West Croydon 12mbus to West Croydon on 250 bus route anticipated at bus stop in 12 (twelve) minutes
to West Croydon 16mbus to West Croydon on 250 bus route anticipated at bus stop in 16 (sixteen) minutes
to Brixton 21mbus to Brixton on 250 bus route anticipated at bus stop in 21 (twenty one) minutes
to West Croydon 22mbus to West Croydon on 250 bus route anticipated at bus stop in 22 (twenty two) minutes
to Brixton 28mbus to Brixton on 250 bus route anticipated at bus stop in 28 (twenty eight) minutes
buses 250, 450, N250
| Direction | CompassPoint | N |
| Direction | Towards | Norbury Or Upper Norwood |
buses 250, 450, N250
| Direction | CompassPoint | S |
| Direction | Towards | West Croydon |
buses 250, 450, N250