| to Brixton | 2m |
| to West Croydon | 4m |
| to West Croydon | 8m |
| to Brixton | 15m |
| to West Croydon | 17m |
| to Brixton | 21m |
| to Brixton | 25m |
| to West Croydon | 27m |
to Brixton 2mbus to Brixton on 250 bus route anticipated at bus stop in 2 (two) minutes
to West Croydon 4mbus to West Croydon on 250 bus route anticipated at bus stop in 4 (four) minutes
to West Croydon 8mbus to West Croydon on 250 bus route anticipated at bus stop in 8 (eight) minutes
to Brixton 15mbus to Brixton on 250 bus route anticipated at bus stop in 15 (fifteen) minutes
to West Croydon 17mbus to West Croydon on 250 bus route anticipated at bus stop in 17 (seventeen) minutes
to Brixton 21mbus to Brixton on 250 bus route anticipated at bus stop in 21 (twenty one) minutes
to Brixton 25mbus to Brixton on 250 bus route anticipated at bus stop in 25 (twenty five) minutes
to West Croydon 27mbus to West Croydon on 250 bus route anticipated at bus stop in 27 (twenty seven) minutes
buses 250, N250
| Direction | CompassPoint | NW |
| Direction | Towards | Streatham |
buses 250, N250
| Direction | CompassPoint | SE |
| Direction | Towards | Thornton Heath |
buses 250, N250