| to Blackheath, Royal Standard | 0m |
| to Blackheath, Royal Standard | 1m |
| to Blackheath, Royal Standard | 12m |
| to Blackheath, Royal Standard | 22m |
| to Crystal Palace | 7m |
| to Crystal Palace | 10m |
| to Crystal Palace | 22m |
| to Crystal Palace | 24m |
to Blackheath, Royal Standard 0mbus to Blackheath, Royal Standard on 202 bus route anticipated at bus stop B in 0 () minutes
to Blackheath, Royal Standard 1mbus to Blackheath, Royal Standard on 202 bus route anticipated at bus stop B in 1 (one) minutes
to Blackheath, Royal Standard 12mbus to Blackheath, Royal Standard on 202 bus route anticipated at bus stop B in 12 (twelve) minutes
to Blackheath, Royal Standard 22mbus to Blackheath, Royal Standard on 202 bus route anticipated at bus stop B in 22 (twenty two) minutes
to Crystal Palace 7mbus to Crystal Palace on 202 bus route anticipated at bus stop A in 7 (seven) minutes
to Crystal Palace 10mbus to Crystal Palace on 202 bus route anticipated at bus stop A in 10 (ten) minutes
to Crystal Palace 22mbus to Crystal Palace on 202 bus route anticipated at bus stop A in 22 (twenty two) minutes
to Crystal Palace 24mbus to Crystal Palace on 202 bus route anticipated at bus stop A in 24 (twenty four) minutes
buses 122, 202, 363, 450, N3
| Direction | CompassPoint | S |
| Direction | Towards | Upper Norwood |
buses 122, 202, 227, 3, 363, 450, N3, N63
| Direction | CompassPoint | N |
| Direction | Towards | Herne Hill, Penge Or Sydenham |
buses 122, 157, 202, 227, 3, 322, 358, 363, 410, 417, 450, N137, N2, N3, N63