| to Chingford Mount | 6m |
| to Chingford Mount | 7m |
| to Stratford | 7m |
| to Chingford Mount | 8m |
| to Stratford | 10m |
| to Chingford Mount | 15m |
| to Stratford | 16m |
| to Stratford | 22m |
| to Chingford Mount | 27m |
| to Stratford | 28m |
to Chingford Mount 6mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 6 (six) minutes
to Chingford Mount 7mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 7 (seven) minutes
to Stratford 7mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 7 (seven) minutes
to Chingford Mount 8mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 8 (eight) minutes
to Stratford 10mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 10 (ten) minutes
to Chingford Mount 15mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 15 (fifteen) minutes
to Stratford 16mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 16 (sixteen) minutes
to Stratford 22mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 22 (twenty two) minutes
to Chingford Mount 27mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 27 (twenty seven) minutes
to Stratford 28mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 28 (twenty eight) minutes
buses 158, W15
| Direction | CompassPoint | E |
| Direction | Towards | Chingford Mount Or Walthamstow Central |
buses 158
| Direction | CompassPoint | W |
| Direction | Towards | Blackhorse Road |
buses 158, W15