| to Stratford | 2m |
| to Chingford Mount | 5m |
| to Stratford | 9m |
| to Stratford | 14m |
| to Chingford Mount | 15m |
| to Chingford Mount | 19m |
| to Stratford | 26m |
| to Chingford Mount | 29m |
to Stratford 2mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 2 (two) minutes
to Chingford Mount 5mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 5 (five) minutes
to Stratford 9mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 9 (nine) minutes
to Stratford 14mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 14 (fourteen) minutes
to Chingford Mount 15mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 15 (fifteen) minutes
to Chingford Mount 19mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 19 (nineteen) minutes
to Stratford 26mbus to Stratford on 158 bus route anticipated at bus stop in 26 (twenty six) minutes
to Chingford Mount 29mbus to Chingford Mount on 158 bus route anticipated at bus stop in 29 (twenty nine) minutes
buses 158, W15
| Direction | CompassPoint | E |
| Direction | Towards | Crooked Billet Or Walthamstow Central |
buses 158, W15
| Direction | CompassPoint | W |
| Direction | Towards | Blackhorse Road |
buses 158, W15