| to Tooting, St George's Hospital | 1m |
| to Tooting, St George's Hospital | 9m |
| to Tooting, St George's Hospital | 15m |
| to Tooting, St George's Hospital | 22m |
| to Elephant & Castle | 1m |
| to Elephant & Castle | 11m |
| to Elephant & Castle | 20m |
| to Elephant & Castle | 28m |
to Tooting, St George's Hospital 1mbus to Tooting, St George's Hospital on 155 bus route anticipated at bus stop C in 1 (one) minutes
to Tooting, St George's Hospital 9mbus to Tooting, St George's Hospital on 155 bus route anticipated at bus stop C in 9 (nine) minutes
to Tooting, St George's Hospital 15mbus to Tooting, St George's Hospital on 155 bus route anticipated at bus stop C in 15 (fifteen) minutes
to Tooting, St George's Hospital 22mbus to Tooting, St George's Hospital on 155 bus route anticipated at bus stop C in 22 (twenty two) minutes
to Elephant & Castle 1mbus to Elephant & Castle on 155 bus route anticipated at bus stop B in 1 (one) minutes
to Elephant & Castle 11mbus to Elephant & Castle on 155 bus route anticipated at bus stop B in 11 (eleven) minutes
to Elephant & Castle 20mbus to Elephant & Castle on 155 bus route anticipated at bus stop B in 20 (twenty ) minutes
to Elephant & Castle 28mbus to Elephant & Castle on 155 bus route anticipated at bus stop B in 28 (twenty eight) minutes
buses 155, 249, 315, 355, N155
| Direction | CompassPoint | N |
| Direction | Towards | Clapham South |
| Facility | Bridge | no |
| Facility | Gates | 6 |
| Facility | Ticket Halls | 1 |
| Facility | WiFi | yes |
| Facility | Car park | no |
| Facility | Escalators | 2 |
| Facility | Photo Booths | 0 |
| Facility | Waiting Room | no |
| Address | Address | Balham Underground Station,London Underground Ltd.,Balham High Rd,London,SW12 9BW |
| Facility | Cash Machines | 0 |
| Facility | Help Points | 5 on platforms, 0 in ticket halls, 1 elsewhere |
| Facility | Toilets | no |
| Address | PhoneNo | 0845 330 9880 |
| Facility | Lifts | 0 |
| Facility | Payphones | 2 |
| Geo | Zone | 3 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5665 |
buses 155, 249, 255, 355, N155
| Direction | CompassPoint | S |
| Direction | Towards | Tooting Bec |
| Facility | Lifts | 0 |
| Facility | Gates | 6 |
| Facility | Help Points | 5 on platforms, 0 in ticket halls, 1 elsewhere |
| Facility | WiFi | yes |
| Address | Address | Balham Underground Station,London Underground Ltd.,Balham High Rd,London,SW12 9BW |
| Facility | Cash Machines | 0 |
| Facility | Payphones | 2 |
| Facility | Toilets | no |
| Geo | Zone | 3 |
| Address | PhoneNo | 0845 330 9880 |
| Facility | Bridge | no |
| Facility | Car park | no |
| Facility | Photo Booths | 0 |
| Facility | Waiting Room | no |
| Facility | Escalators | 2 |
| Facility | Ticket Halls | 1 |
| NearestPlaces | SourceSystemPlaceId | TaxiRank_5665 |