| to Kingston | 6m |
| to Tooting Broadway | 9m |
| to Kingston | 14m |
| to Kingston | 17m |
| to Tooting Broadway | 17m |
| to Kingston | 20m |
| to Tooting Broadway | 27m |
| to Kingston | 29m |
to Kingston 6mbus to Kingston on 131 bus route anticipated at bus stop in 6 (six) minutes
to Tooting Broadway 9mbus to Tooting Broadway on 131 bus route anticipated at bus stop in 9 (nine) minutes
to Kingston 14mbus to Kingston on 131 bus route anticipated at bus stop in 14 (fourteen) minutes
to Kingston 17mbus to Kingston on 131 bus route anticipated at bus stop in 17 (seventeen) minutes
to Tooting Broadway 17mbus to Tooting Broadway on 131 bus route anticipated at bus stop in 17 (seventeen) minutes
to Kingston 20mbus to Kingston on 131 bus route anticipated at bus stop in 20 (twenty ) minutes
to Tooting Broadway 27mbus to Tooting Broadway on 131 bus route anticipated at bus stop in 27 (twenty seven) minutes
to Kingston 29mbus to Kingston on 131 bus route anticipated at bus stop in 29 (twenty nine) minutes
buses 131, 57, N87
| Direction | CompassPoint | E |
| Direction | Towards | Wimbledon |
buses 131, 57, N87
| Direction | CompassPoint | W |
| Direction | Towards | New Malden Or Norbiton |
buses 131, 57, N87